Jdi na obsah Jdi na menu
 


CAS K25 Liaz 101


Tato CAS byla zakoupena v únoru roku 2007 od SDH Dambořice. Byla zařazena jako první výjezdové vozidlo a nahradila tak, v té době nevyhovující, CAS 25 Škoda 706 RTHP. Označení CAS 25 značí cisternovou automobilovou stříkačku o průtoku čerpadla 2500l/min.


CAS K25 je určena k přepravě úplného požárního družstva s příslušenstvím potřebným k provedení požárního zásahu vodou nebo pěnou, z vlastních nádrží nebo cizích zdrojů. Její rozsáhlé příslušenství umožňuje provedení zásahu nízkým, případně vysokým tlakem vody nebo pěny.


CAS tvoří podvozek LIAZ 101.860 a požární nástavba, která je rozdělena na trambusovou kabinu řidiče a mužstva, ukládací skříně, nádrže na vodu a pěnidlo a kombinované čerpadlo s plynovou vývěvou.


Technické údaje

Délka

7770 mm

Šířka

2500 mm

Výška

3350 mm

Hmotnost

16 000 Kg

Max. rychlost

90 km/h

Nádrž na vodu

2500 l

Nádrž na pěnidlo

400 l

 


Čerpací zařízení


Odstředivé kombinované čerpadlo. Jde v podstatě o dvě jednostupňová čerpadla se společným hřídelem, která jsou spojena v čerpací jednotku. Při paralelním zapojení čerpadel dostaneme jmenovitý tlak i dodávku vody, při seriovém zapojení dvojnásobný tlak a poloviční dodávku vody.


Průtok nízkotlak

2500 l/min

Tlak jmenovitý

0,8 MPa

Průtok středotlak

1250 l/min

Tlak jmenovitý

1,6 MPa


Obrazek